DSC08074min

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości i Święta Szkoły

Opublikowano

13 listopada w ZS nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości i Święta Szkoły. Każda społeczność ma wyjątkowe dni w roku. 11 listopada to dzień szczególny dla całego narodu polskiego, a 12 listopada to wyjątkowa data dla społeczności Zespołu Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze, gdyż w tym właśnie dniu – 12 listopada 1988 roku ówczesny Zespół Szkół Zawodowych otrzymał imię Ludwika Skowyry. Na pamiątkę tamtego wydarzenia dzień ten ustanowiony został Świętem Szkoły. Podczas uroczystości odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.  Następnie wszyscy obejrzeli  artystyczną refleksję na temat historii naszej Ojczyzny przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem Pani Urszuli Bielawskiej  i Pani Anety Fidos- Godlewskiej. Dekorację wykonali uczniowie pod opieką Pani Pauliny Wilk.