IMG-20250617-WA0032min

Szkolenie strzeleckie

Opublikowano

12 czerwca uczniowie I klas ZS nr 2 w Przysusze wraz z wychowawcami wzięli udział w szkoleniu strzeleckim (w ramach realizacji podstawy programowej z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa) na strzelnicy przy LO Kadetów RP w Lipinach. Szkolenie zostało przeprowadzone przez doświadczonego instruktora i pięciu wspaniale przygotowanych do zadań bojowych kadetów LO.
Szkolenie było niezwykle wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło zdobyć solidne podstawy  w zakresie strzelania. Podczas szkolenia młodzież zdobyła wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa na strzelnicy, składania i rozkładania broni oraz poznała fundamentalne zasady prawidłowego obchodzenia się z bronią (BLOS – broń, lufa, otoczenie, spust). Uczniowie z dużym zaangażowaniem  i zainteresowaniem (pod czujnym okiem instruktorów, którzy udzielali indywidualnych wskazówek) składali i rozkładali broń (w konkurencji na czas uczeń A. Fila osiągnął wynik 41 s., B. Plaskota – 43 s.), uczyli się prawidłowej postawy strzeleckiej, poznali etapy oddawania strzału – od chwytu broni, przez celowanie, aż do naciśnięcia spustu. Dużą część szkolenia stanowiły ćwiczenia praktyczne, podczas których uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności (większość wykazała się dużą precyzją trafiając 2×10 (K. Kwintal), 9 i 10 (M. Stolarczyk), 2×9 (P. Szyszka, S. Bomba, K. Warzyński). Pozostali także uzyskali zadowalające rezultaty.
Jednym z najwartościowszych doświadczeń zdobytych podczas szkolenia było zwiększenie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych w trakcie posługiwania się bronią.
Dziękujemy kadrze instruktorskiej za profesjonalne szkolenie i wszelkie emocje, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu. Zdjęcia może nie oddają atmosfery i dynamiki szkolenia, ale pokazują zarówno skupienie, jak i pasję uczestników.