DSC06103min

Zjazd absolwentów

Opublikowano

10.11.2018r. w ZS nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze odbył się Zjazd absolwentów zorganizowany z okazji stulecia szkoły. Oficjalną część rozpoczął pan Paweł Jasiński nauczyciel i absolwent naszej szkoły piosenką z repertuaru Z. Wodeckiego Lubię wracać. Następnie pani dyrektor Małgorzata Bednarska powitała w ciepłych słowach absolwentów, byłych pracowników szkoły, nauczycieli – emerytów oraz nauczycieli naszej szkoły. W części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem pani Marzeny Pakosz oraz pani Anety Fidos – Godlewskiej można było zobaczyć różne scenki z życia szkoły w kabaretowym ujęciu. Obok uczniów na scenie wystąpili absolwenci i nauczyciele: pani Marzena Pakosz, pani Karolina Cendrowska, pan Paweł Jasiński, Katarzyna Sionek i  Przemysław Zych –absolwenci, Aleksandra Odzimek, Justyna Kłodowska, Paulina  Augustyniak, Małgorzata Witkowska , Paweł Osiński, Piotr Jakubczyk, Patryk Skalski. Obsługa techniczna: Jakub Skalski i Piotr Jakubczyk. Na zakończenie zebrani wysłuchali piosenkę Powrócisz tu z repertuaru I. Santor w wykonaniu Katarzyny Sionek – absolwentki.Następnie absolwenci z ogromnym entuzjazmem odszukiwali swoich wychowawców, nauczycieli, by odświeżyć wspomnienia i utrwalić spotkanie, robiąc pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzając szkołę podziwiali, jak bardzo szkoła się rozwinęła, a z drugiej strony cieszyli się, mogąc odnaleźć znajome kąty. Wszyscy absolwenci zgodnie podkreślali, że wrócą na kolejny zjazd. Swoimi przeżyciami nie tylko dzielili się z wychowawcami, nauczycielami, ale również dokonywali wpisu w Księdze pamiątkowej. Dominujące zapisy podkreślają radość ze spotkania oraz podziękowania za wspaniałą organizację zjazdu. Wszyscy obecni otrzymali pakiety pamiątkowe oraz zostali zaproszeni na degustację przysmaków Skowyrówki. Zjazd absolwentów minął w bardzo miłej atmosferze.