20231108_130155min

Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w układaniu puzzli historycznych

Opublikowano

8 listopada odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Szkoły w układaniu puzzli historycznych. Wzięło w nich udział 13 czteroosobowych drużyn klasowych. Zawody polegały na ułożeniu mamy Polski z lat 1918- 1924, następnie z fragmentów tekstów należało wyszukać nazwy miejscowości związanych z historią z okresu kształtowania się granic II RP oraz zaznaczyć je na ułożonej mapie. Zwycięzcami zostali chłopcy z V tps (Łukasz Brzyk, Patryk Kazała, Adrian Krakowiak, Wiktor Karczewski), drudzy byli „elektronicy” z IV tel (Wiktor Danis, Mateusz Szczepański, Mikołaj Wasilewski, Wiktor Zagdański), trzecie miejsce na podium przypadło V tel/ ek (Paweł Regulski, Paweł Ptaszek, Przemek Surmacz, Filip Pruchnicki). Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Zwycięzcy otrzymali symboliczny puchar.