s1s2023min

Wręczenie Stypendiów Starosty Przysuskiego

Opublikowano

13 listopada w ZS nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości i Święta Szkoły. Każda społeczność ma wyjątkowe dni w roku. 11 listopada to dzień szczególny dla całego narodu polskiego, a 12 listopada to wyjątkowa data dla społeczności Zespołu Szkół nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze, gdyż w tym właśnie dniu – 12 listopada 1988 roku ówczesny Zespół Szkół Zawodowych otrzymał imię Ludwika Skowyry. Na pamiątkę tamtego wydarzenia dzień ten ustanowiony został Świętem Szkoły. Wraz ze społecznością szkolną uroczystość celebrowali  Pan Marek Kilianek wicestarosta Przysuski oraz Pani Luiza Kozłowska – kierownik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Przysusze, Pani Agata Kinas przewodnicząca Rady Rodziców. Podczas uroczystości Pan Wicestarosta i Pani Kierownik Wydziału Edukacji wręczyli Stypendia Starosty Przysuskiego. Następnie wszyscy obejrzeli  artystyczną refleksję na temat historii naszej Ojczyzny przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem Pani Urszuli Bielawskiej  i Pani Anety Fidos- Godlewskiej. Dekorację wykonali uczniowie pod opieką Pani Pauliny Wilk.