PHOTO-2024-01-14-14-17-225min

Konkurs: Portret Oskara Kolberga

Opublikowano

I MIEJSCE DLA NASZEJ UCZENNICY!!!

W dniu 12.01.2024 r. w sąsiadującej ze szkołą siedzibie  Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, uczennica klasy IV technikum ekonomicznego Zespołu Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze, Julia Sobczak po uroczystym ogłoszeniu  wyników konkursu plastycznego pt. „Portret Oskara Kolberga” odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca. Wydarzenie to przyciągnęło 179 utalentowanych artystów, młodszych oraz starszych, którzy z wielkim zaangażowaniem próbowali stworzyć na nowo portret wielkiego, polskiego etnografa Oskara Kolberga.
Pomysłowość, kreatywność oraz próba  zrozumienia dziedzictwa Kolberga została przedstawiona w różnych formach artystycznych. Jury zapewne miało nie lada wyzwanie wybierając spośród licznych, wyjątkowych prac.
Zwycięzcy zostali wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych, a nagrody wręczyła Pani Ilona Jaroszek –  dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej. Warto podkreślić, że każdy uczestnik przyczynił się do stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas tego artystycznego święta, budowania wspólnoty i celebracji kultury regionalnej.
„Z ogromną radością i dumą ogłaszamy, że zwycięskie prace zasługują na szczególne uznanie. Widzimy, jak artystyczne talenty rozwijają się w naszym regionie, a postać Oskara Kolberga nadal inspiruje kolejne pokolenia” – mówi Pani Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej.
Część prac dzieci i młodzieży można było obejrzeć w muzeum, gdzie prezentowały się obok siebie, tworząc wspaniałą mozaikę hołdu dla etnografa. Po ceremonii zgromadzeni mieli przyjemność wysłuchać koncertu utalentowanych uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rozdania nagród.